Finishing

Nátroje pro aplikaci tekutých barev a laků, vosku, lepidel a těsnících materiálů.

Ecco Finishing je váš kompletní dodavatel řešení pro finishing a těsnění v aplikacích od automobilového průmyslu, běžného průmyslu, kosmetiku až po kůži a dřevo.

Ecco dodává čerpadla a stříkací pistole a to jak pro automatickou, tak manuální aplikaci. Ecco je navíc vlastním vyrobcem trysek, jehel a vzduchových trysek.

Sprejová aplikace v automobilovém průmyslu

Technologie Ecco je odvětví automobilového průmyslu zárukou kvality a preferovanou technologií u vedoucích značek na trhu.

Přednosti technologie Ecco

  • Nejvyšší produkční kvalitu „best in class finish“
  • Naprostá spolehlivost
  • Lepší výkonnost
  • Rychlá návratnost investice

Má mnohostranné využití:

  • Automatické sprejovací roboty a reciprokátory
  • Lakování automobilových plastových dílů
  • Manuální sprejování v produkční řadě
  • Ochranný nástřik proti korozi
  • Těsnicí práce na karoseriích

Ecco pistole pro keramický průmysl jsou vhodné pro povrchovou úpravu keramických dlaždic, porcelánu nebo sanitárních výrobků a jsou vyrobeny z materiálů odolných chemickému složení a abrazivním médiím, typických pro toto odvětví. Pistole tedy vynikají dlouhou životností. Unikátní design jehel a těla pistole zabraňuje ztrátám stříkaného materiálu. Pistole jsou robustní a přesto lehké, variabilní a navržené tak, aby se s nimi nejen příjemně pracovalo, ale zároveň se snadno čistily. Všechny trysky a jehly jsou dostupné v provedení z karbidu wolframu, takže jsou vhodné i pro aplikaci glazury a smaltu. Pro keramický průmysl dále doporučujeme membránové čerpadlo Ecco Flow PN15. 

Sprejování keramiky a aplikace abrazivních materiálů

Povrchová úprava kůže

Kůže je sprejována před tím, než je použita na různé typy produktů jako jsou automobilové sedačky, sedací soupravy a boty. Účelem tohoto ošetření je vzhled (lesk, hladkost a barva) a ochrana před poškozením od špíny a vody. V kožedělném průmyslu se používá nízko i vysokotlaké sprejování.

Metoda se volí v závislosti na požadované povrchové úpravě (např. technologie bez přívodu vzduchu je vhodná pro aplikování tlusté vrstvy barvy na kůži nízké kvality), a také podle viskozity stříkaného materiálu. Jedna nebo více pistolí pro stříkání pod nízkým nebo vysokým tlakem se většinou upevňují na otáčející se rameno.

Více a více součástí v našem moderním světě je vyrobeno z plastových materiálů a požadavky na povrchovou úpravu těchto částí jsou velice vysoké. Ecco nedělá rozdíl mezi povrchovou úpravou plastových detailů či povrchovou úpravou v automobilovém průmyslu, zaměřuje se na excelentní kvalitu za použití stejné technologie  - sprejové pistole Ecco 70AS nebo Ecco 75AP vybavených Ecco vzduchovou tryskou.

Sprejování plastových dílů

Povrchová úprava dřeva

V dřevoprůmyslu se sprejuje pod nízkým i vysokým tlakem. Výběr metody je hodně flexibilní a závisí na typu materiálu, barvě, požadovaném výstupním objemu a vrstvě nánosu, ale také na osobních preferencích sprejera.

Pro velké množství barvy v tlusté vrstvě je vhodná metoda 2-mix nebo technologie bez přívodu vzduchu (airless). Pro sprejování dlouhých sérií s nepříliš častou změnou barvy je často nejlepší volbou alternativní pistole jako Ecco 380A nebo 380AA. Ecco technologie má dlouhou historii a vynikající reference například při ošetřování povrchové úpravě kuchyňských skříní, kancelářského nábytku a prodejních stojanů.