Ošetření skla

 sklo seda 2.jpg

Aby se zlepšily vlastnosti obalového a užitkového skla, mohou se na výrobky nanášet povrchové povlaky, které zabraňují poškození povrchu během další manipulace a pomáhají sklu udržet si svůj charakter. Jsou proto nedílnou součástí designu.

Nástřik povrchového povlaku se provádí bezprostředně po vytvarování, když mají výrobky ještě teplotu více než 500 °C („pokovování za horka“), nebo po vychlazení („povlak za studena“).  Prakticky se vždy používá kombinace obou povlaků. Obecně se povlaky aplikují na vnější povrch obalů. Úpravy musí být neviditelné a tudíž extrémně tenké.

Sprejovací metoda ECCO High Efficiency
• Vysoká kvalita povlaku díky vynikající atomizaci
   - Tenký povlak o stejnoměrném nánosu
• Nižší spotřeba ošetřujícího média
• Dlouhá životnost stříkací techniky i v případě použití abrazivních médií
• Krátká doba návratnosti investice

Stříkání pod nízkým tlakem AUTOMATICKOU pistolí

• Luxusní kvalita • Nízká spotřeba ošetřujícího média • Stejnoměrný nános v požadované tloušťce • Snadné nastavení stříkaného vzoru a průtoku média • Velký výběr kloboučků, trysek a jehel – velikost i materiál (nerez, karbid wolframu) • Kloboučky, trysky a jehly jsou kompatibilní v rámci celého portfolia Ecco

Nejvíce prodávaná pistole Ecco 60AS - konvenční automatická pistole, vhodná pro umístění na reciprokátory i na fixní pozice.

RUČNÍ stříkání pod nízkým tlakem

Každou pistoli lze osadit technologií Konvenční, HVLP nebo Ecco H.E. Současně naše robustní a výkonné pistole existují ve třech různých verzích => Plnění pod tlakem, Plnění sáním (ze spodu), Plnění gravitací (shora)

 Pro dosažení stejné kvality při aplikaci tekutých médií na bázi vody se používají ocelové špičky, které jsou standardní. Dostupné jsou ale také jehly plastové, nebo z karbidu wolframu.

Doporučujeme set pro stříkání pod nízkým tlakem s ruční pistolí Ecco 35

VARIABILITA : Pistole pro ruční stříkání pod nízkým tlakem mohou být uzpůsobeny rozličných potřebám, díky dostupnosti a kombinaci různých komponentů.  Lze připojit zámek k fixaci nastavení vzduchu, jeho řednastavení nebo jeho rychlé změně. Pistole může být vybavena kontrolovanou jehlou a různými typy materiálů sedla jehly, například karbid wolframu, plast nebo nerez.

OPTIMÁLNÍ KVALITA : Ruční sprejovací pistole 40S/65S mohou být vybaveny vyměnitelnými, různě hustými filtry uvnitř trysky, které filtrují tekuté médium před opuštěním pistole. Filtr snižuje riziko kontaminace z trubek nebo hadic. Filtr současně homogenizuje tekuté médium, zejména pokud se jedná o aplikaci barev s metalickou bází.

STEJNÉ TRYSKY PRO RUČNÍ A AUTOMATICKÉ PISTOLE : Ecco ruční pistole jsou vybaveny stejnými tryskami a kloboučky jako automatické pistole, což nejen snižuje počet položek ve skladu náhradních dílů, ale současně umožňuje zákazníkům docílit stejné kvality při použití obou technologií v jedné lince, nebo ve stejné sérii výrobků.  Stejně jako automatické pistole i manuální sprejové pistole nabízí vynikající kvalitu nástřiku, dlouhou životnost pistole a nízkou spotřebu média. Pro aplikaci tekutých médií na bázi vody se standardně používají trysky a jehly z tvrzené nerezové oceli. Pro vysokou životnost především u abrazivních materiálů jsou nejexponovanější části trysky a jehly vyrobeny z karbidu wolframu.