Kůže

Stříkání, barvení a lakování kůže
Sprejování na kůži

SPREJOVÁNÍ NA KŮŽI

Kůže se barví před tím, než se z ní vyrábí různé typy produktů, jakými jsou autosedačky, pohovky, boty kabelky atd. Důvodem tohoto ošetření je vytvořit povrch, který bude lesklý, hladký, případně barevný, ale zejména ochrana kůže před jejím poškozením vodou a špínou. V kožedělném průmyslu se sprejuje pod nízkým nebo vysokým tlakem, metoda se volí podle typu a kvality kůže a podle viskozity nanášeného materiálů. Zatímco převážně kůže o nízké kvalitě se sprejuje bez vzduchu, neboť se jedná o aplikaci silné vrstvy materiálů, automatické pistole pro sprejování pod nízkým nebo vysokým tlakem se usazují na rotační ramena s umístěním jedné nebo několika sprejových pistolí na jedno rameno.

Povrchové úpravy kůže

METODA STŘÍKÁNÍ POD NÍZKÝM TLAKEM

Představujeme řadu speciálně konstruovaných srejových pistolí Pro-Leather pro snížení nákladů spojených s úpravou povrchů v kožedělném průmyslu. Doporučujeme automatickou sprejovou pistoli "Ecco 65 S Pro Leather", která je kompaktním řešením. Rychlá reakce zajišťuje perfektní výsledek a nízkou spotřebu barvy. Nastavení jehly pro přívod tekutiny lze upravovat během operace, což umožňuje plnou kontrolu nad výrobním procesem. Pro manuální aplikace se hodí sprejové pistole Ecco 40S a Ecco 65S . Čerpadlo Ecco PN-15/25 je poměrně univerzílné – vhodné pro většinu aplikovaných materiálů.

Vzduchové kloboučky Ecco poskytují vysokou automatizaci a minimální přestřik. Spotřeba substance se tak snižuje až o 30% v porovnání s technologií od konkurence. Prodlouženou servisní životnost zaručuje specielní systém usazení jehel. Všechny součátky, které jsou ve styku s tekutinou, jsou zhotoveny z nerezové oceli, takže je stříkací pistole vhodná pro všechny typy barev. K servisu pistolí  Ecco 60AS a Ecco65AS není potřeba specielní nářadí. Jejich sestavení je jednoduché.


METODA STŘÍKÁNÍ POD VYSOKÝM TLAKEM

Automatická sprejové pistole bez přívodu vzduchu Ecco 320A je perfektní volbou pro aplikace, které vyžadují nános silné vrstvy. Ventil jehly v pistoli Ecco 320A se otevírá pístem a uzavírá spirálovou pružinou. Všechnz komponenty, které jsou ve styku s barvou, jsou zhotoveny z nerezu, sedlo ventilu a oblast ventilu kolem jehly jsou vyrobeny z karbidu wolframu. Široká škála hrotů umožňuje využít pistoli pro jakoukoli aplikaci, rovněž pro extra jemnou povrchovou úpravu.

Pro povrchovou úpravu kůže nejvyšší kvality, která se používá k výrobě autosedaček nebo sedacího nábytku vysoké kvality, a kde je potřeba aplikovat velmi tenkou vrstvou nástřiku, se sprejuje pod nízkým tlakem.