Lepení kartonu

Malým i velkým firmám dodáváme komplexní řešení pro lepení při výrobě krabic a poštovních obalů z kartonů a vlnité lepenky, přes End-of-Line packaging až po stabilizaci krabic na paletě.  Vybrat si můžete z aplikační technologie a široké škály lepidel vhodných pro ruční lepení i strojovou výrobu. 

Strojová výroba

Pro strojovou výrobu nabízíme dispersní a tavná lepidla. Podle typu výroby a lepených materiálů lze volit tavná lepidla na bázi EVA, APAO, metalocenů, a nově také funkčních polymerů. Z disperzních lepidel pak lepidla na bázi PVAC a kopolymeru EVA. Lepidla jsou vhodná pro bodové, housenkové anebo plošné lepení válcem nebo sprejováním.

Náš sortiment tavných lepidel pokrývá běžné potřeby automatizovaných kartonážních výrob, ale dovede vyhovět i zvýšeným nárokům při lepení obtížně lepitelných povrchů ve specializovaných výrobách, certifikačním požadavkům v balení potravin a technologickým specifikám při ručním lepení.

Disperzní lepidla pro plošné lepení jsou optimálně vyvážena pro strojní lepení, jejich vysoká lepivost dovoluje pracovat s nízkými nánosy a omezit distribuci vody do lepených materiálů, vynikají dlouhou životností ve válcových nanašečkách. Disperze určené pro nános tryskou nebo kolečkem jsou v několika viskózních řadách tak, aby nejlépe vyhověly požadavkům aplikačnímu systému, materiálovým požadavkům a technologii výroby.

Výrobcům flexibilních filmů, papíru a vlnitého kartonu a stejně tak výrobcům potravin, nápojů a spotřebitelského zboží nabízíme inovativní, vysoce kvalitní a úsporné aplikační systémy tavného lepidla, vhodné pro provrstvování nebo uzavírání kartonů. Nabízené aplikační systémy ITWDynatec, v kombinaci s lepidly BOSTIK, EOC nebo FOLLMANN a naším odborným servisem Vám dokáží výrazně snížit na lepení obalů a s tím spojené náklady na energii a údržbu zařízení. 

Nabídku našich produktů pro strojové lepení si můžete prohlédnou ZDE

Ruční lepení

Pro ruční uzavírání kartonů jsou ideálním řešením vysoce výkonná lepidla „tecbond“ v kombinaci s průmyslovými lepicími pistolemi „tec“. Nabídka lepidel „tecbond“ je široká, takže si okamžitě poradíte s lepením téměř jakéhokoli povrchu. Např. tecbond 265 nebo 261 dokáží slepit většinu lakovaných nebo povrstvených kartonů, které se používají při výrobě komerčních displejů, pro rychlé uzavírání kartonů a trejů je vynikající volbou tecbond 14 nebo 214, vhodným tavným lepidlem tecbond dokážete ale také pohodlně vlepovat pěnové výstelky do papírových nebo dřevěných obalů. Spoj je pevný a odolný proti neoprávněné manipulaci, poskytuje tedy dodatečnou bezpečnost zabalenému zboží. Práce s lepidly tecbond je čistá a pohodlná.

Dále nabízíme lepidla "spraytec" v kombinaci s průmyslovými lepícími pistolemi "tec". Aplikace lepidla sprejováním umožňuje aplikovat plošně tavné lepidlo na povrchy, které jsou citlivé na vysokou teplotu. Technologie sprejování se rovněž běžně využívá ke stabilizaci krabic na paletě. 

Jednou z velkých výhod používámí tavných lepidel při ručním lepení je jejich dlouhá doba trvanlivosti a žádná ztrátovost. Lepidla se odtavují podle potřeby, nereagují se substráty a proto nezpůsobují žádné nevratné změny na obale včetně jeho potisku.

Tavné pistole tec pro nanášení housenek a bodů naleznete ZDE.
Tavné pistole tec pro sprejové nanášení naleznete ZDE.

Pro bližší informace o nabídce lepidel tecbond and spraytec nás prosím kontaktujete.

Příslušenství k pistolím (trysky, držáky, kompresorory, regulátory tlaku atd.) postupně doplňujeme do našeho e-shopu. Pro konkrétní dotaz nás prosím kontaktujte.