Lepení kartonu

Pro strojovou i ruční výrobu

Strojová výroba

Pro strojovou výrobu nabízíme dispersní a tavná lepidla. Podle typu výroby a lepených materiálů lze volit tavná lepidla na bázi EVA, APAO, metalocenů, a nově také funkčních polymerů. Z disperzních lepidel pak lepidla pro bodové nebo plošné lepení na bázi PVAC a kopolymeru EVA.

Náš sortiment tavných lepidel pokrývá běžné potřeby automatizovaných kartonážních výrob, ale dovede vyhovět i zvýšeným nárokům při lepení obtížně lepitelných povrchů ve specializovaných výrobách, certifikačním požadavkům v balení potravin a technologickým specifikám při ručním lepení.

Disperzní lepidla pro plošné lepení jsou optimálně vyvážena pro strojní lepení, jejich vysoká lepivost dovoluje pracovat s nízkými nánosy a omezit distribuci vody do lepených materiálů, vynikají dlouhou životností ve válcových nanašečkách. Disperze určené pro nános tryskou nebo kolečkem jsou v několika viskózních řadách tak, aby nejlépe vyhověly požadavkům aplikačnímu systému, materiálovým požadavkům a technologii výroby.

Výrobcům flexibilních filmů, papíru a vlnitého kartonu a stejně tak výrobcům potravin, nápojů a spotřebitelského zboží nabízíme inovativní, vysoce kvalitní a úsporné aplikační systémy tavného lepidla, vhodné pro provrstvování nebo uzavírání kartonů. Nabízené aplikační systémy ITWDynatec, v kombinaci s lepidly BOSTIK, EOC nebo FOLLMANN a naším odborným servisem Vám dokáží výrazně snížit na lepení obalů a s tím spojené náklady na energii a údržbu zařízení. 

Nabídku našich produktů pro strojové lepení si můžete prohlédnou ZDE

Ruční lepení

Pro ruční uzavírání kartonů jsou ideálním řešením vysoce výkonná lepidla „tecbond“ v kombinaci s průmyslovými lepicími pistolemi „tec“. Nabídka lepidel „tecbond“ je široká, takže si okamžitě poradíte s lepením téměř jakéhokoli povrchu. Např. tecbond 265 nebo 261 dokáží slepit většinu lakovaných nebo povrstvených kartonů, které se používají při výrobě komerčních displejů, pro rychlé uzavírání kartonů a trejů je vynikající volbou tecbond 14 nebo 214, vhodným tavným lepidlem tecbond dokážete ale také pohodlně vlepovat pěnové výstelky do papírových nebo dřevěných obalů. Spoj je pevný a odolný proti neoprávněné manipulaci, poskytuje tedy dodatečnou bezpečnost zabalenému zboží. Práce s lepidly tecbond je čistá a pohodlná.

Další z výhod našich tavných lepidel je velice dlouhá doba trvanlivosti. Lepidla také nereagují se substráty, proto nezpůsobují žádné nevratné změny na obale včetně jeho potisku.

Tavné pistole Tec naleznete ZDE, pro bližší informace o nabídce Tecbond lepidel nás prosím kontaktujete.