Robotické aplikace

Automatizovaná řešení pro úpravu povrchů a lepící technologie

Povrchové úpravy

Pro úpravu povrchů v automatizované výrobě doporučujeme produkty Ecco.

Ecco 70AS a Ecco 75AP jsou v celosvětovém měřítku jedny z nejspolehlivějších pistolí, nabízející prvotřídní atomizér vzduchu pro všechny typy robotů a reciprokátorů. Unikátní technologie konstrukce pistole a vzduchové čepičky zvyšují účinnost nánosu a kontrolu procesu a snižují odstávky ve výrobě. Precizní kontrola při výrobě vzduchové čepičky zajišťuje opakovatelný sprejovací vzorec i po výměně vzduchové čepičky. Ecco 70AS a 75AP umožňují snížit spotřebu barvy a návratnost investice se počítá v řádu několika měsíců.

Naše pistole jsou kompatibilní s laky na bázi vody, ředidla nebo UV. Speciálně konstruovaný čistič vzduchové čepičky se používá přímo na robotu a umožňuje tak bezúdržbový běh až 6 měsíců.

Ecco má v nabídce také řadu dávkovačů barvy, které jsou vyvinuty především pro použití citlivých materiálů, jak na bázi vody, tak na bázi ředidla. Nabídka zahrnuje čerpadla, regulátory tlaku barvy, míchadla a fitinky. Ecco PSU (Paint Supply Unit) je ucelená jednotka se všemi funkcemi, které jsou integrované. Použití PSU je tudíž jednoduché a ekonomicky efektivní. PSU je vhodný pro báze, transparentní coating, tvrdidlo (katalyst) i systémy na bázi ředidla.

Lepení

Pro nanášení lepidla pomocí robotických aplikací nabízíme produkty ITW Dynatec. Všechny jejich aplikátory jsou součástí flexibilní platformy Precision Metering Technology, která zaručuje maximální přesnost při automatizované výrobě s technologií plošného, sprejového nebo bodového nanášení lepidla.

Přehled produktů – klikněte na vybraný katalog

 

Více informací o aplikačních technologiích

Aplikátory nanášení housenky / bodů

Pneumaticky a elektronicky řízené aplikátory tavného lepidla ITW Dynatec pro nános housenky a bodu jsou inovativně řešeny pro zvýšení spolehlivosti, snížení nákladů na údržbu a prodloužení životnosti.

Aplikátory plošného nanášení lepidla (Slot Die)

ITW Dynatec technologie plošného nanášení lepidla, jsou dobrou volbou pro nejnáročnější výrobní požadavky. ITW Dynatec slotové aplikátory vynikají vysokou přesností nánosu lepidla. Přesnost a čistý provoz jsou samozřejmostí při kontinuálních i přerušovaných nánosech. Wide Web aplikace mohou být realizovány kontaktními slotovými aplikátory EquityTM a APEXTM nebo bezkontaktním extruzním slotem CrossCoatTM.

Sprejové aplikátory

"ITW Dynatec's Fiberized adhesive spray“ je nejpokrokovější technologií pro aplikaci tavných lepidel. V rámci této řady nabízíme vysoce inovativní produkty. Technologie UFD, DeltaFx a aplikační hlava Helix Rotary Spray pokrývají širokou škálu výrobních požadavků vyžadujících sprejový nános lepidla.