Ruční aplikace tavných lepidel

Tavné pistole

Tavné pistole Tec

Tavné pistole TEC jsou navrženy speciálně pro aplikaci široké škály tecbond tavných lepidel a to snadno, rychle a spolehlivě. Zároveň navrženy tak, aby byly levné, ale přesto snad přenosné a velice odolné i v plném průmyslovém nasazení.

V závislosti na daném modelu jsou pak schopny nanášet lepidlo v různých vzorech - od bodů, přes housenky až po sprejované nánosy.

Výběr pistole by měl být založen na množství lepidla spotřebovaného k výrobě jednoho kusu a počtů kusů, které je třeba za hodinu práce vyrobit. Obecné lze říci, že větší aplikátory poskytují větší výkon a jsou schopny aplikovat větší objemy tavného lepidla při správné teplotě pro dokonalou pevnost spoje.

Ruční lepicí pistole Tec naleznete ZDE

Akumulátorová lepicí pistole s vysokým výkonem na 12 mm tyčinkové lepidlo, která Vám umožní pracovat kdekoliv. Více informací ZDE


Tavná lepidla

Tavná lepidla tecbond poskytují rychlý a pevný spoj na široké škále materiálů - povrchů a to bez použití škodlivých rozpouštědel. Díky široké škále receptur i barev jsou vhodná pro "hobby" i "průmyslovou" aplikaci.

Tavná lepidla tecbond jsou dostupná ve formě lepidlových tyčinek nebo cartridgí, které se jednoduše vkládají do aplikačních pistolí. Tuhé lepidlo je vtlačováno do vyhřívané komory, kde se roztaví na požadovanou teplotu a při zmáčknutí spouště aplikační pistole je vytlačováno aplikační tryskou. Roztavené lepidlo se aplikuje na jeden z lepených povrchů. Po složení lepených povrchů se teplo rozptýlí do obou substrátů, lepidlo ztuhne a vytvoří pevný spoj.

Otevřená doba našich tavných lepidel může být od několika sekund až po řád několika minut. Konečná pevnost spoje, otevřená doba a čas usazení jsou závislé na základní bázi lepidla a jeho receptuře. Pro opravdu kvalitní spoj je důležité správně vybrat typ lepidla pro daný materiál, podmínky použití a zvolený způsob spoje.

Tavná lepidla tecbond jsou pevná, netoxická, bez obsahu rozpouštědel a vody. Uživatel se nemusí obávat zápachu nebo vzniku plísní, ani jiných omezení spojených s přítomností rozpouštědla. Tavná lepidla tecbond jsou bezpečná, jednoduchá na skladování a mají prakticky nekonečnou trvanlivost.

Výběr produktů související s ruční aplikací tavných lepidel můžete nalézt ZDE